Sağlıklı Tercihlerde Ahşap Oyuncaklar

wooden_toys_kids_2

Ahşap oyuncaklar, son yıllarda çocukları için en sağlıklı oyuncak tercihini yapmak isteyen aileler için büyük önem kazanmıştır. Plastik oyuncaklardan şüphe duyan, Çin malı kalitesiz seçeneklerden kurtulmak isteyen bir çok aile artık ahşap oyuncakları araştırıyor.

Oyuncak pazarı oldukça büyük bir sektör ve çocukların istekleri bitmeyecek bir talep denizi olunca, bundan çıkar sağlamak isteyecek birçok firma olacaktır. Bu firmaları eleyerek doğru ve sağlıklı oyuncakları bulmak da kolay değil, çünkü piyasada çocukların ilgisini çekecek ve ilk bakışta görüntüsü ile çocukları tavlayacak binlerce sağlıksız seçenek var. Peki bunları aşarak ahşap oyuncaklara ulaşmak nasıl olabilir?

Neden Ahşap Oyuncaklar?

Ahşap oyuncaklar stil sahibidir, ticari yanıltma yapılması da mümkün olmaz. Nesiller boyu dayanıklıdır ve sağlam olarak kalıplarını korurlar. Her yıl yeni bir teknolojiye gömülen plastik dijital karmaşık elektronik oyunların aksine, ahşap oyuncaklar zamansızdır ve son derece de sağlıklıdır.

Ahşap oyuncakların önerilmesinin birçok nedeni vardır. Durum sadece sizin çocuğunuz için değil, çevre için de önemlidir. Ahşap oyuncaklar dayanıklıdır, daha az üretilir ve üretimlerinde genellikle el sanatları kullanılır. Makine ile üretim çok azdır ve seri üretim de olmaz.

Tabii ki ahşap oyuncaklar zamanla biyolojik anlamda parçalanabilir, ancak bu da sürdürülebilir olduklarını gösterir. Kaliteli, çevre dostu ahşap oyuncaklarda, plastik oyuncaklarda kullanılan PVC, fitalat veya benzeri kimyasallar bulunmaz. Bununla birlikte ucuz, düşük kaliteli ahşabı da tanımanız önemlidir. Maalesef bu tip ürünler zehirli yapıştırıcı ve formaldehitten oluşan kontrplaktan meydana gelir. Bu tip daha ucuz malzemelerde kalite kontrolünün olmaması, kurşunla boyanmış boyaların da kullanılma olasılığının yüksek olduğu anlamına gelir.

Düşük Maliyetli Yüksek Kalite

Masif ahşap oyuncaklar, tam bir çevre dostu olmanızı sağlar. Piyasada bütçenizi zorlamayacak ancak kaliteli çok farklı kaliteli ahşap oyuncak bulabilirsiniz. Sosyoekonomik altyapılar da değerlendirildiğinde, hem erkek hem de kız çocukları arasında eşit şekilde sevilen oyuncaklar ahşap tercihler olmuştur. Her türlü doğal malzeme ile süslenebilen ve nesilden nesile kalabilen dayanıklı ve kaliteli ama en önemlisi sağlıklı ahşap oyuncaklar, tüketiciler arasında önemli bir trend olmuştur.

PAYLAŞ
PAYLAŞ
PAYLAŞ
PAYLAŞ
PAYLAŞ
KAPAT