PROGRAM

Hamilelikte Egzersiz ve Nefes Çalışmaları | 12.00-12.45

Kendisi de ikinci hamileligini yaşayan Joimove Turkiye temsilcisi, koreograf ve dans eğitmeni Nur Niyaz Bildik, anne adaylarına hamilelikleri süresince ve sonrasında yapabilecekleri egzersizleri ve nefes çalışmalarını anlatacak.

Anne Hikayeleri Sohbeti | 14.00-14.45

Anne-bebek influencer dünyasının en eski ve üretken isimlerinden Hassas Anne Ece Kumkale, geçen yıl çıkarttığı kitabında yer verdiği ve ilginç annelik hikayeleri olan 16 anne içinden seçtikleriyle birlikte “Anne Hikayeleri Sohbeti” gerçekleştirecek.

Hamile Göbeği Bağlama ve Bebek Giyme Semineri | 15.00-15.45

Clauwi Babywearing Danışmanı Zehra Dörter “Hamile Göbeği Bağlama ve Bebek Giyme (Babywearing)” üzerine uygulamalı bir workshop yapacak. Hamile göbeği bağlama hem pelvik taban dahil pek çok ağrıyı rahatlatıyor hem de kolay doğumu destekliyor. Anne, hamilelikte aldığı dokuma wrap ile doğum sonrası bebeğini giyebiliyor. Hamilelikte karnın büyümesi ile birlikte sırt karın kasları ve leğen kemiğine binen yük hamileliğin özellikle son haftalarında oldukça ciddi şikayetlere neden oluyor. Hamile göbeğini bağlama yöntemi ile göbeği taşımayı kolaylaştırıp  olası şikayetleri hafifletmek mümkün.

 

#yarınlarımızolsun diye Bebeklerde Doğru Oto Koltuğu Kullanımı | 10.00-12.00 (Türkiye’de ilk!)

Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı ve Perakendecileri Derneği  BAGİDER‘in sosyal sorumluluk projesi olan #yarınlarımızolsun  işbirliğinde, Hassas Anne Ece Kumkale moderatörlüğünde, ailelere trafik kurallarına uyma ve çocuklarda oto koltuğu kullanma bilincini aşılamak için düzenlenecek panelde, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Eğitim Uzmanı Türkiye’de trafik kurallarına uyma, denetimlerin ülkemizdeki durumu, BAGİDER Bebek Oto Koltuğu Çalışma Grubu üyelerinden, Bebek Yaşam Ürünleri Genel Müdür’ü ve İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Öğretim Görevlisi Pd. Dr. Kasım Yiğit, her yıl ülkemizde doğan bebek sayısı, buna karşılık oto koltuğu kullanım oranı hakkında bilimsel verileri paylaşacak, bu konuda derin araştırmaları bulunan oyuncu/influencer Akasya Asıltürkmen kişisel deneyimlerini paylaşacak ve Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Oyun Terapisti Pedagog  Özge Selçuk Bozkurt; Neden çoğu çocuk koltuğa bağlanmayı sevmez? Haydi, çocukla empatik bir yaklaşım yapalım, çocuğun koltukta kalabilmesini sağlamanın yaşa göre değişen ipuçları, çocuğun ilgisine, yaşına uygun yolculuk etkinliklerini” de içeren güvenli ve keyifli bir yolculuk ile ilgili bir sunum gerçekleştirecek.

Bebeklerde ve Çocuklar İlkyardım | 12.30-13.30

23 yıldır sektörde olan ve Türkiye’nin en tecrübeli hemşirelerinden Esra Ertuğrul, uzmanlık alanı olan konulardan bebekler ve çocuklarda ilkyardım hakkında merak edilen soruları yanıtlayacak.

Egosantrik Dönem ve 0-3 Yaş Çocuğunu Anlamak | 14.00-15.00

Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Oyun Terapisti Pedagog  Özge Selçuk Bozkurt; 0-3 yaş dönemiyle ilgili tamamen sizin etkinlik öncesi sosyal medyadan paylaştığınız sorulardan derlenen bir oturumda merak edilenleri yanıtlayacak. 

ÇocuğunBebeğin İlk Yılında Emzirme, Ek Gıdaya Geçiş ve Beslenme | 15.30-16.30

23 yıldır sektörde olan ve Türkiye’nin en tecrübeli hemşirelerinden Hamile Eğitmeni, Hemşire Esra Ertuğrul, uzmanlık alanı olan konulardan ve konularında kendi kitapları da bulunan Emzirme ve Ek Gıdaya Geçiş hakkında annelerin en çok merak ettiği soruları yanıtlayacak.#yarınlarımızolsun diye Bebeklerde Doğru Oto Koltuğu Kullanım

Ek Gıdaya Mutlu Geçiş & BLW & İlkyardım | 10.00-11.45

22 yıllık Hemşire ve İlk Yardım Eğitmeni Aslı Cebeci Ulusoy “Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş ve İlkyardım konulu semineriyle ebeveynlerin korkulu rüyası haline gelen bebek beslenmesi ve yenidoğanda ilkyardım konularında pratikte uygulanabilecek ve anlaşılır bilgiler verecek.

Attachment Parenting: Bağlanma-Temelli Doğal Ebeveynlik | 12.00-14.00 (Türkiye’de İlk!)

Son yıllarda yoğun ilgi çeken “güvenli bağlanma” ve Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting konularındaki panelde API Turkiye Platformu Kurucusu Dr. Aslıhan Onaran (PhD) moderatorlüğünde 4 farklı konuşmacı ile bir söyleşi sunulacak. Bağlanma, Mindful Ebeveynlik, Attachment Parenting, Emzirme ve Bebekler ile İletişim konularındaki bu renkli söyleşi, Aslıhan Onaran’ın giriş konuşması ile başlayacak. Ardından, Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”, Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak”, Meditasyon ve Yoga Eğitmeni Ayşegül Denktaş “Ebeveyn-Bebek İletişiminde Farkındalık: İçsesini Duymak” başlıklı konuşmalar yapacak.  Panelde anne-babalardan gelen sorulara özel bir soru-cevap modülüne de yer verilecek. 

Çocuğunuza Saygı Göstermenin Önemi| 14.15-15.15

Sosyal medyada çok aktif olan ve birçok markayla çalışan Uzman Psikolog Elif Saygın ve Uzman Psikolog Burcu Gencer, “0-3 Yaş Çocukları İçin Pozitif Disiplin Yöntemleri”, “0-3 Yaş Çocuklarına Saygı Duymak” ve “2 Yaş Sendromu” konularında soru-cevap şeklinde dinleyicilerin katılımcıyla inter-aktif bir sunum gerçekleştirecekler.

Bebekler de Kitap Sever! | 11.00-11.45

Çocuk Kitapları Yazarı, Drama Uzmanı, Masal Anlatıcısı ve Çocuk Yogası Eğitmeni – Masal Yoga’nın Yaratıcısı Hafize Çınar Güner İle Söyleşi. Bebeğimize ne zaman kitap okumaya başlayacağız? Hangi kitapları okuyacağız? Okuyacağımız bu kitapları biz mi, o mu seçecek? Okuma edimini ne şekilde yapacağız, ona nasıl kitap okuyacağız? Hafize Çınar Güner, hem bir yazar hem de bir anne olarak bebeklerin entelektüel gelişimi için okuma kültürünün ilk temellerinin nasıl atılması gerektiğini anlatıyor. Yaklaşık 20 yıldır çocuklarla çalışmanın deneyimlerini ve birikimini çocuk edebiyatı penceresinden aktarıyor.

0-3 Yaş Bebeklerde Duyu Bütünleme ile Gelişim | 12.00-13.30 (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’nin 1 numaralı Duyu Bütünleme Uzmanı & Fizyoterapist Ebru Sidar, Londra’dan mammashow etkinliği için özel olarak gelip, “Bebek ve Çocuklarda Duyu Bütünleme ile Gelişim” hakkında bilgiler verecek.

Yenidoğan Bebek Alışverişi | 13.45-14.30

14 yıldır anne bebek ve çocuk sektöründe olan ve son 5 yılında Bebek Alışveriş Koçluğu ile bebek bekleyen ailelere kendi yaşam şekillerine uygun doğru ve sağlıklı ürünleri seçmeleri için destek olan Babies And Shop Gizem Kösoğlu Yılmaz “Yenidoğan Bebek Alışverişi” anlatacak.

Nasıl Minimalist Anne Olunur? | 14.45-16.15 (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek “Nasıl Minimalist Anne Olunur?” paneli, Türkiye’nin en eski “Minimalizm” yazarlarından turkisiminimalizm.com kurucusu Hale Acun Aydın tarafından modere edilecek. Konuklar ise yine dijital dünyada en çok takip edilen ve minimalizm akımını özellikle youtubeta domine eden: “Sade Bir Yaşam” Gözde Altunbaş, “Yeşil Mimar” Ferhan Hasmaden ve “Beginner Minimalist” Bilge Sağay.

Bebeklerde Uyku Rutini Yaratma | 16.30-17.30

Uyku Danışmanı, Uyusun ki Büyüsün markasının yaratıcısı Asu Ulutürk Yavuz, “Bebeklerde Uyku Rutini Yaratma” üzerine çok faydalı bir sohbet gerçekleştirecek.

BİZİ TAKİP EDİYOR MUSUNUZ?

Sosyal medyada bizi takip edin ve son gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun! Ayrıca onlarca markadan sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz...

KAPAT