KONUŞMACILAR

Nur Niyaz Bildik

Nur Niyaz Bildik 80’lerde çocuk olmuştur. Saint Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nü bitirmiş, Özel M.E.B Yıldız Alpar Bale Okulu’ndan mezun olmuştur...

'9 OCAK | 12.00

Hamilelikte Egzersiz ve Nefes Çalışmaları

Kendisi de ikinci hamileligini yaşayan Joimove Turkiye temsilcisi, koreograf ve dans eğitmeni Nur Niyaz Bildik, anne adaylarına hamilelikleri süresince ve sonrasında yapabilecekleri egzersizleri ve nefes çalışmalarını anlatacak.

Ece Kumkale

Ece Kumkale 19 yıldır aşkıyla evil. 10 yaşında bir oğlu ve 8 yaşında ikiz kızları var. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Eşiyle 6,5 sene Amerika’da yaşadı...

'9 OCAK | 14.00

Anne Hikayeleri Sohbeti

Anne-bebek influencer dünyasının en eski ve üretken isimlerinden Hassas Anne Ece Kumkale, geçen yıl çıkarttığı kitabında yer verdiği ve ilginç annelik hikayeleri olan 16 anne içinden seçtikleriyle birlikte “Anne Hikayeleri Sohbeti” gerçekleştirecek.

Zehra Dörter

1986 Sinop doğumlu Zehra Dörter; ilköğretim eğitimini Sinop’ ta tamamladıktan sonra eğitimine İstanbul’ da devam etmiştir. Kocaeli Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünü bitirdikten sonra bu alanda yöneticilik pozisyonlarında çalışmış ve hali hazırda danışmanlık yapmaya devam etmektedir.

'9 OCAK | 15.00

Hamile Göbeği Bağlama ve Bebek Giyme Semineri

Clauwi Babywearing Danışmanı Zehra Dörter “Hamile Göbeği Bağlama ve Bebek Giyme (Babywearing)” üzerine uygulamalı bir workshop yapacak. Hamile göbeği bağlama hem pelvik taban dahil pek çok ağrıyı rahatlatıyor hem de kolay doğumu destekliyor. Anne, hamilelikte aldığı dokuma wrap ile doğum sonrası bebeğini giyebiliyor. Hamilelikte karnın büyümesi ile birlikte sırt karın kasları ve leğen kemiğine binen yük hamileliğin özellikle son haftalarında oldukça ciddi şikayetlere neden oluyor. Hamile göbeğini bağlama yöntemi ile göbeği taşımayı kolaylaştırıp olası şikayetleri hafifletmek mümkün. Ayrıca hamileliğinde wrap bağlamayı öğrenen anne doğum sonrası da bebeğini hemen giyerek yeni hayatına hızlıca adapte oluyor. 

Esra Ertuğrul

8 yaşında Altuğ'unun annesi Esra Eertuğrul, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi mezunu, yaklaşık 20 yıllık sağlıkçı ve 2007 yılından beri sosyal medya üzerinden annelere eğitimler vermekte. "Bebeimgeliyor Akademi "isimli merkezinde, hamilelikten bebeğin ilk yıllarını kapsayan çeşitli eğitimler vermekte."Esra ile Blw Tarifleri" ve "Emziren anneler Soruyor" isimli kitapların yazarı.

'10 OCAK | 12.30

Bebeklerde ve Çocuklar İlkyardım

23 yıldır sektörde olan ve Türkiye’nin en tecrübeli hemşirelerinden Hamile Eğitmeni, Hemşire Esra Ertuğrul, uzmanlık alanı olan konulardan birisi olan “Bebeklerde ve Çocuklarda İlkyardım” hakkında merak edilen soruları yanıtlayacak.

Gizem Kösoğlu Yılmaz

1985 İstanbul doğumlu Gizem KÖSOĞLU YILMAZ 2,5 ve 4,5 yaşlarında iki çocuk annesi. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklam mezunu 2004 yılında Anne bebek ve çocuk sektöründe iş hayatına başladı.

'12 OCAK | 13.45

Bebek Alışverişi

14 yıldır anne bebek ve çocuk sektöründe olan ve son 5 yılında Bebek Alışveriş Koçluğu ile bebek bekleyen ailelere kendi yaşam şekillerine uygun doğru ve sağlıklı ürünleri seçmeleri için destek olan Babies And Shop Gizem Kösoğlu Yılmaz “Yenidoğan Bebek Alışverişi” anlatacak.ni

Esra Ertuğrul

8 yaşında Altuğ'unun annesi Esra Eertuğrul, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi mezunu, yaklaşık 20 yıllık sağlıkçı ve 2007 yılından beri sosyal medya üzerinden annelere eğitimler vermekte. "Bebeimgeliyor Akademi "isimli merkezinde, hamilelikten bebeğin ilk yıllarını kapsayan çeşitli eğitimler vermekte."Esra ile Blw Tarifleri" ve "Emziren anneler Soruyor" isimli kitapların yazarı.​

'10 OCAK | 15.30

Bebeğin İlk Yılında Emzirme, Ek Gıdaya Geçiş ve Beslenme

23 yıldır sektörde olan ve Türkiye’nin en tecrübeli hemşirelerinden Hamile Eğitmeni, Hemşire Esra Ertuğrul, uzmanlık alanı olan konulardan birisi olan “Bebeğin İlk Yılında Emzirme, Ek Gıdaya Geçiş ve Beslenme” hakkında merak edilen soruları yanıtlayacak.

Aslı Cebeci Ulusoy

Aslı Cebeci Ulusoy; yenidoğan, ameliyathane, yoğun bakım, acil hemşireliği yapmış, idari görevlerde bulunmuş, aynı zamanda İlk Yardım Eğitmeni 22 yıllık hemşire ve Aralık 2014 ve Mayıs 2016 doğumlu iki çocuk annesi. Her iki çocuğunda da ek gıdaya geçişte BLW yöntemini uygulamıştır. Ek gıdaya geçiş sürecindeki annelere bilgisi, tecrübeleri ve araştırmaları doğrultusunda Ek Gıda ve İlk Yardım eğitimleri vermektedir.

'11 OCAK | 10.00

Ek Gıdaya Mutlu Geçiş & BLW & İlk Yardım

22 yıllık Hemşire ve İlk Yardım Eğitmeni Aslı Cebeci Ulusoy Ek Gıdaya Mutlu Geçiş & BLW & Çocuklarda İlkyardım konulu semineriyle ebeveynlerin korkulu rüyası haline gelen bebek beslenmesi ve yenidoğanda ilkyardım konularında pratikte uygulanabilecek ve anlaşılır bilgiler verecek.

Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran

Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran (Phd), “Uluslararası Doğal Ebeveynlik API Türkiye Platformu” Kurucu-Lideridir. Uzun yıllar ABD’de akademisyen ve sivil toplum lideri olarak görev almış, Amerika'da ve Türkiye’de alanında pek çok ilke liderlik etmiştir.

'11 OCAK | 12.00

Attachment Parenting: Bağlanma-Temelli Doğal Ebeveynlik

Son yıllarda yoğun ilgi çeken “güvenli bağlanma” ve Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting konularındaki panelde API Turkiye Platformu Kurucusu Dr. Aslıhan Onaran (PhD) moderatorlüğünde 4 farklı konuşmacı ile bir söyleşi sunulacak. Bağlanma, Mindful Ebeveynlik, Attachment Parenting, Emzirme ve Bebekler ile İletişim konularındaki bu renkli söyleşi, Aslıhan Onaran’ın giriş konuşması ile başlayacak. Ardından, Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”, Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak”, Meditasyon ve Yoga Eğitmeni Ayşegül Denktaş “Ebeveyn-Bebek İletişiminde Farkındalık: İçsesini Duymak” başlıklı konuşmalar yapacak.  Panelde anne-babalardan gelen sorulara özel bir soru-cevap modülüne de yer verilecek. 

Gülay Karaman

Psikoloji eğitimi süresince ve sonrasında Öğrenme Süreçlerine Destek ve Müdahale; Dışavurumcu Sanat Yaklaşımı; Terapötik Kartlar; WISC-R /RORSCHACH/ CAT/ CAS, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve EMDR Terapisi, Çocuk Psikodraması, Bireysel Psikodrama gibi pek çok eğitime katıldı, çeşitli terapi yaklaşımları ve test uygulamaları konusunda eğitimlerini tamamladı. Türkiye’nin önde gelen özel okullarında Psikolojik Danışmanlık ve son olarak Psikolojik Danışmanlık Birim Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Oğulları, kendi tekamül sürecinin en güzel aynaları oldular. Onlardan sonra anne-çocuk ilişkisine yaklaşımında bambaşka bir dünyaya geçti, mesleki olgunlaşmasında oğullarının payının büyüklüğünün çok farkında:)

'11 OCAK | 12.00

Anne-Bebek Bağlanması

Son yıllarda yoğun ilgi çeken “güvenli bağlanma” ve Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting konularındaki panelde API Turkiye Platformu Kurucusu Dr. Aslıhan Onaran (PhD) moderatorlüğünde 4 farklı konuşmacı ile bir söyleşi sunulacak. Bağlanma, Mindful Ebeveynlik, Attachment Parenting, Emzirme ve Bebekler ile İletişim konularındaki bu renkli söyleşi, Aslıhan Onaran’ın giriş konuşması ile başlayacak. Ardından, Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”, Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak”, Meditasyon ve Yoga Eğitmeni Ayşegül Denktaş “Ebeveyn-Bebek İletişiminde Farkındalık: İçsesini Duymak” başlıklı konuşmalar yapacak.  Panelde anne-babalardan gelen sorulara özel bir soru-cevap modülüne de yer verilecek. 

Melody De Visscher Büyükkaraca

Bu kadar sevgi dolu bir yolculuk nasıl o kadar acımasızca bir şekilde bitirilebilir? Başka bir yol olması gerekiyor… Emzirmeyi bırakma süreci için daha yumuşak bir geçiş yolu aradı ve buldu. Daha sonraları bu konuda bir çocuk kitabı yazma ve çizme fikri oluştu. Oğlu Jazz’ın bunu neden yaptığımı ve nasıl yapmak istediğimi anlamasını sağlamak; ve diğer annelerin çocuklarına emzirmeyi bıraktırmayı pozitif bir süreç olarak yaşamaları için. Sevgi ve güven bağı zedelemeden emzirmeyi bırakmak mümkün.

'11 OCAK | 12.00

Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak

Son yıllarda yoğun ilgi çeken “güvenli bağlanma” ve Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting konularındaki panelde API Turkiye Platformu Kurucusu Dr. Aslıhan Onaran (PhD) moderatorlüğünde 4 farklı konuşmacı ile bir söyleşi sunulacak. Bağlanma, Mindful Ebeveynlik, Attachment Parenting, Emzirme ve Bebekler ile İletişim konularındaki bu renkli söyleşi, Aslıhan Onaran’ın giriş konuşması ile başlayacak. Ardından, Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”, Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak”, Meditasyon ve Yoga Eğitmeni Ayşegül Denktaş “Ebeveyn-Bebek İletişiminde Farkındalık: İçsesini Duymak” başlıklı konuşmalar yapacak. Panelde anne-babalardan gelen sorulara özel bir soru-cevap modülüne de yer verilecek.

Ayşegül Denktaş

4,5 yaşında bir çocuk annesi Ayşegül Denktaş 1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2008 senesinde Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olup hemen ardından Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Derken hayatının sosyal bilimci tarafı yön değiştirdi ve kurucu ortaklarından olduğu Nefess Yoga ile birlikte başka bir perspektif kazandı. Şu an Nefess Yoga bünyesinde; Anne Bebek Yogası, Hatha Yoga, Tao Vinyasa ve Zen Meditasyonu dersleri vermektedir. Ayşegül için yoga; hareket ve nefesin birlikteliğinden doğan iyileştirici etkinin, tüm bir gündelik yaşama yayıldığı ve herkesin uygulayabileceği kadar basit ve temel bir “kendini keşfetme” sürecidir.

'11 OCAK | 12.00

Ebeveyn-Bebek İletişiminde Farkındalık: İçsesini Duymak

Son yıllarda yoğun ilgi çeken “güvenli bağlanma” ve Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting konularındaki panelde API Turkiye Platformu Kurucusu Dr. Aslıhan Onaran (PhD) moderatorlüğünde 4 farklı konuşmacı ile bir söyleşi sunulacak. Bağlanma, Mindful Ebeveynlik, Attachment Parenting, Emzirme ve Bebekler ile İletişim konularındaki bu renkli söyleşi, Aslıhan Onaran’ın giriş konuşması ile başlayacak. Ardından, Uzman Psikolog Gülay Karaman, “Anne-Bebek Bağlanması”, Emzirme Danışmanı Melody De Visscher Büyükkaraca “Emzirmeyi Şefkatle Sonlandırmak”, Meditasyon ve Yoga Eğitmeni Ayşegül Denktaş “Ebeveyn-Bebek İletişiminde Farkındalık: İçsesini Duymak” başlıklı konuşmalar yapacak. Panelde anne-babalardan gelen sorulara özel bir soru-cevap modülüne de yer verilecek.

Elif Saygın

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans diplomasını aldı (2003). Doç. Dr. Nita Scherler’in Gestalt Metodolojisi ve Uygulaması Eğitimini tamamladı. Çocuklarla Filial Terapi ve Oyun Terapisi eğitimlerini tamamladı. Türk Psikologlar Derneğinin düzenlediği WISC-R eğitimini tamamlayarak uygulama sertifikasını aldı (2006). Çocuklarda ve Yetişkinlerde Travma eğitimlerini tamamladı. Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Uygulamalı Yüksek Lisans Programını bitirdi (2006). Fenerbahçe Spor Kulübü Alt Yapısı ve Beşiktaş Jimnasik Kulübü Alt Yapısı’nda ‘Spor Kulübü Altyapı Psikolojik ve Yetenek Profili Geliştirme – Değiştirme – Eğitim Projesi’nde Uzman Psikolog olarak görev yaptı. I. Düzey EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing/Göz Hareketleri Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) ve Çocuklarla Ergenlerle I. Düzey EMDR Eğitimlerini tamamladı. Halen Anlam Düşünce Davranış Değişim ve Eğitim Merkezi çatısı altında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

'11 OCAK | 14.15

Çocuğunuza Saygı Göstermenin Önemi

Sosyal medyada çok aktif olan ve birçok markayla çalışan Uzman Psikolog Elif Saygın ve Uzman Klinik Psikolog Burcu Gencer, Çocuğunuza Saygı Göstermenin Önemi başlığı altında “0-3 Yaş Çocukları İçin Pozitif Disiplin Yöntemleri”, “0-3 Yaş Çocuklarına Saygı Duymak” ve “2 Yaş Sendromu” konularındasoru-cevap şeklinde dinleyicilerin katılımcıyla inter-aktif bir sunum gerçekleştirecekler

Burcu Gencer

Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2003 yılında mezun olduktan sonra, Doğuş Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında, klinik psikolog olarak görev yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi Kadıköy Şubesi'nde yetişkin ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti sağladı. 2009-2016 yılları arasında, Dr. Alper Hasanoğlu ile ortak ofisinde ve Anlam Düşünce Davranış Değişim Eğitim Merkezi’nde psikoterapi çalışmalarını yürüttü. Oyun terapisi alanında, Amerika’da tanınmış isimlerden olan Dr. Risë VanFleet ve ‘Family Enhancement and Play Therapy Center’ tarafından onaylı “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” ve ‘Filial Terapi’ eğitimlerini 2010 yılında tamamladı. Ayrıca, Yönlendirilmiş Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay ve Çözüm Odaklı Terapi alanlarında eğitimler aldı. Önleyici Ebeveynlik Danışmanlığı çalışmalarına Kızıltoprak’ta bulunan ofisinde devam etmektedir.

'11 OCAK | 14.15

Çocuğunuza Saygı Göstermenin Önemi

Sosyal medyada çok aktif olan ve birçok markayla çalışan Uzman Psikolog Elif Saygın ve Uzman Klinik Psikolog Burcu Gencer, Çocuğunuza Saygı Göstermenin Önemi başlığı altında “0-3 Yaş Çocukları İçin Pozitif Disiplin Yöntemleri”, “0-3 Yaş Çocuklarına Saygı Duymak” ve “2 Yaş Sendromu” konularındasoru-cevap şeklinde dinleyicilerin katılımcıyla inter-aktif bir sunum gerçekleştirecekler

Hafize Çınar Güner

Hafize Çınar Güner 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine, yüksek lisansını ise Yaratıcı Drama üzerine yaptı. Doktora düzeyinde Çocuk Edebiyatı dersleri aldı. 2005 yılından beri Terakki Vakfı Okulları’nda Yaratıcı Drama/ Tiyatro Öğretmenliği yapıyor.

'12 OCAK | 11.00

Bebekler de Kitap Sever!

Çocuk Kitapları Yazarı, Drama Uzmanı, Masal Anlatıcısı ve Çocuk Yogası Eğitmeni – Masal Yoga’nın Yaratıcısı Hafize Çınar Güner İle Söyleşi. Bebeğimize ne zaman kitap okumaya başlayacağız? Hangi kitapları okuyacağız? Okuyacağımız bu kitapları biz mi, o mu seçecek? Okuma edimini ne şekilde yapacağız, ona nasıl kitap okuyacağız? Hafize Çınar Güner, hem bir yazar hem de bir anne olarak bebeklerin entelektüel gelişimi için okuma kültürünün ilk temellerinin nasıl atılması gerektiğini anlatıyor. Yaklaşık 20 yıldır çocuklarla çalışmanın deneyimlerini ve birikimini çocuk edebiyatı penceresinden aktarıyor.

Ebru Sidar

Ebru Sidar İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde fizyoterapi; Amerika'da University of Southern California'da “Sensory Integration Therapy” (Duyu Bütünleme Terapisi) eğitimleri almış, yaklaşık 15 yıldır çalışmalarına devam eden ve 1000'den fazla vaka takip etmiş olan bir çocuk terapisti, özel bir üniversitenin ergoterapi bölümünde duyu bütünleme terapisi dersleri veren öğretim üyesi bir eğitimci, araştırma ve makaleleri bilimsel dergilerde yayınlan bir bilim insanı ve uzmanlık alanıyla ilgili çocuklarla çalışan diğer uzmanlara, anne babalara ve duyu bütünleme problemleri olan yetişkinlere birebir veya online danışmanlıklar, eğitim ve seminerler veren uluslararası bir konuşmacı ve danışmandır.

'12 OCAK | 12.00

0-3 Yaş Bebeklerde Duyu Bütünleme ile Gelişim (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’nin 1 numaralı Duyu Bütünleme Uzmanı & Fizyoterapist Ebru Sidar, Londra’dan mammashow etkinliği için özel olarak gelip, “0-3 Yaş Bebeklerde Duyu Bütünleme ile Gelişim” hakkında bilgiler verecek.

Hale Acun Aydın

1983 yılı doğumlu Hale Acun Aydın iki çocuk annesi. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Pazarlama İletişimi alanında çalışmaya başladı. 2012 yılından beri ise Türk İşi Minimalizm adıyla blog ve instagram hesabında minimalizm ve sade yaşam hakkında yazılar paylaşıyor.

'12 OCAK | 14.45

Nasıl Minimalist Anne Olunur? (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek “Nasıl Minimalist Anne Olunur?” paneli, Türkiye’nin en eski “Minimalizm” yazarlarından turkisiminimalizm.com kurucusu Hale Acun Aydın tarafından modere edilecek. Konuklar ise yine dijital dünyada en çok takip edilen ve minimalizm akımını özellikle Youtube’da domine eden: “Sade Bir Yaşam” Gözde Altunbaş, “Yeşil Mimar” Ferhan Hasmaden ve “Beginner Minimalist” Bilge Sağay.

Gözde Altunbaş

1988 Bursa doğumlu Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ 3,5 yaşında bir kız çocuk annesi. Çevre Mühendisliği lisans eğitimini tamamladı. Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Mesleğinin getirdiği farkındalık ile ‘Minimalist ve Sürdürülebilir Yaşam’ yolunda attığı adımları, kurucusu olduğu Sade Bir Yaşam sitesinde paylaşmaktadır.

'12 OCAK | 14.45

Nasıl Minimalist Anne Olunur? (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek “Nasıl Minimalist Anne Olunur?” paneli, Türkiye’nin en eski “Minimalizm” yazarlarından turkisiminimalizm.com kurucusu Hale Acun Aydın tarafından modere edilecek. Konuklar ise yine dijital dünyada en çok takip edilen ve minimalizm akımını özellikle Youtube’da domine eden: “Sade Bir Yaşam” Gözde Altunbaş, “Yeşil Mimar” Ferhan Hasmaden ve “Beginner Minimalist” Bilge Sağay.

Ferhan Hasmaden

1989 yılında doğdu. Mimarlık lisansının ardından, yüksek lisans eğitimiyle sürdürülebilir mimarlık bakışını kazandı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde, yenilenebilir enerji konusunda doktora eğitimini sürdürmektedir. Ekoloji, enerji ve estetiğin odağında olduğu E3 Proje ofisinin kurucusudur. Kontrolsüz tüketimin, atık üretiminin karşısındadır.

'12 OCAK | 14.45

Nasıl Minimalist Anne Olunur? (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek “Nasıl Minimalist Anne Olunur?” paneli, Türkiye’nin en eski “Minimalizm” yazarlarından turkisiminimalizm.com kurucusu Hale Acun Aydın tarafından modere edilecek. Konuklar ise yine dijital dünyada en çok takip edilen ve minimalizm akımını özellikle Youtube’da domine eden: “Sade Bir Yaşam” Gözde Altunbaş, “Yeşil Mimar” Ferhan Hasmaden ve “Beginner Minimalist” Bilge Sağay.

Bilge Sağay

Bilge Yılmaz Sağay 1982 yılında doğdu. Gazi Üniversitesi Reklamcılık ve Pazarlama önlisans programında okudu. Halen Anadolu üniversitesi Sosyoloji Lisans programında öğrenci. Uzun yıllar farklı sektörlerde "Satış ve pazarlama" alanında çalıştı. Bugün olduğu kişi olmasını, lüks tüketim markalalarının içinde bulunduğu mağazada yöneticilik yaptığı 6 yıla borçlu. Asıl büyük farkedişleri ise annelik tecrübesi sayesinde oldu. Kendi minimalizm odaklı değişim ve gelişim sürecini, tüm açıklığı ile instagram hesabında bizlerle paylaşıyor.

'12 OCAK | 14.45

Nasıl Minimalist Anne Olunur? (Türkiye’de İlk!)

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek “Nasıl Minimalist Anne Olunur?” paneli, Türkiye’nin en eski “Minimalizm” yazarlarından turkisiminimalizm.com kurucusu Hale Acun Aydın tarafından modere edilecek. Konuklar ise yine dijital dünyada en çok takip edilen ve minimalizm akımını özellikle Youtube’da domine eden: “Sade Bir Yaşam” Gözde Altunbaş, “Yeşil Mimar” Ferhan Hasmaden ve “Beginner Minimalist” Bilge Sağay.

Asu Ulutürk Yavuz

Asu Ulutürk Yavuz; 1977 doğumlu, biri yedi yaşında, diğeri 4 yaşında iki çocuk annesi… Asıl mesleği Mühendislik… “Çocuklarla ilgili bir şey yapmak istiyorum” derken birden “Uyusun ki Büyüsün“ giriverdi hayatına. Yolculuğuna International Maternity & Parenting Institute ile başladı; “Hamilelerde ve Çocuklarda Uyku Danışmanlığı Sertifikasyonunu” tamamladı. Bu sertifikasyonun bir parçası olarak “Dr Harvey Karp Mahallenin En Mutlu Bebeği Eğitici Sertifikasyonunu” aldı… Alternatif yöntemlere merak sardı. Bunlar ile ilgili çeşitli eğitimlere katıldı. Halen Çocuk Gelişimi Öğrencisi…

'12 OCAK | 16.30

Bebeklerde Uyku Rutini Yaratma

2015 senesinden bu yana; kendi markası Uyusun ki Büyüsün ile hamilelerde ve bebeklerde Uyku Danışmanlığı yapan Asu Ulutürk Yavuz; uyku neden değerlidir, uyku konusunda aile yaklaşımı nasıl olmalı, uyku düzeni kurmak için neler yapılabilir, bebeklerde uyku rutini yaratma gibi konularda bilgi paylaşacak ve sorularınızı cevaplayacak.   

KAPAT