İMZA GÜNLERİ

Birbirinden değerli yazarlarımız, en güzel kitaplarını senin için imzalıyor. Detaylar aşağıda!

En Sevdiğiniz yazarlarla bir araya gelin!

mammashow’da onlarca marka yepyeni ürünlerini sergileyecek ve birbirinden değerli konuşmacılar çok önemli konularda panel ve oturumlar gerçekleştirecek. Peki ya hepsi bu kadar mı? Tabii ki hayır! Aralarında; Akasya Asıltürkmen, Başak Sönmez, Demet Kılıç, Esra Ertuğrul ve Hafize Çınar Güner ve Merve Öztürk’ün bulunduğu altı önemli yazar, çok satılan kitaplarıyla sizlerle buluşuyor!

Başak Sönmez

Yayınevi: Mutlu Fil Yayınevi

'9 OCAK | 13.00

Kayan Yıldızını Bekleyen Küçük Yıldız

Mutlu Fil Yayınevi tarafından basılan, “Kayan Yıldızını Bekleyen Küçük Yıldız” kitabının yazarı, @joimove.turkiye eğitmenlerinden Başak Sönmez’le harika bir buluşma için bir araya geliyoruz.

Yazar Başak Sönmez kitabını okuyacak ve katılımcı ebeveynlere kızından ilham alarak yazdığı bu küçük öykünün hikayesini aktaracak. Ayrılık kaygısı yaşayan çocukların ailelerin sıcacık sevgisiyle nasıl da kendilerini iyi hissettiğini anlatacak. Aynı zamanda @masallarladans eğitmeni olan Başak Sönmez, çocukla ebeveyn arasındaki sıcacık bağı kuvvetlendiren bir etkinlik olarak dans yaptıracak. 

Akasya Asıltürkmen

Yayınevi: İnkilap Yayınevi

'10 OCAK | 12.00

1) İstilacı Hansel ve Gretel
2) Bitli Rapunzel
3) Koca Ayaklı Sindirella

İSTİLACI HANSEL VE GRETEL

“Bir varmış bir yokmuş…  Hansel ve Gretel adında iki kardeş, küçük bir köyde anne ve babaları ile birlikte yaşıyormuş. Bulundukları yerde ne bakkal ne market varmış. O yüzden tatlı niyetine sadece ormandan topladıkları böğürtlenleri yiyorlarmış. Ama kitaplarda gördükleri şekerlere, çikolatalara, dondurmalara çok özeniyorlarmış…” 

Akasya Asıltürkmen’in kaleme aldığı İstilacı Hansel ve Gretel, çocuklara başkalarının eşyalarını ve yiyeceklerini izinsiz almanın ne kadar yanlış olduğunu, iki minik kahramanın yaşadığı ilginç olaylar üzerinden anlatıyor. İstilacı Hansel ve Gretel, çocuklarınız için hem öğretici hem de eğlenceli bir kitap…

BİTLİ RAPUNZEL

“Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, büyük şehirlerin birinde altın sarısı saçları topuklarına kadar gelen bir kız çocuğu yaşarmış. Saçlarına bebekliğinden beri makas değmediğinden anne ve babası onu Rapunzel diye çağırırmış…”

Akasya Asıltürkmen’in yazdığı Bitli Rapunzel, temizliğin ve öz bakımın ne kadar önemli olduğunu sevimli karakter Rapunzel’in yaşadıkları üzerinden anlatan keyifli bir kitap…

KOCA AYAKLI SİNDİRELLA

“Bir varmış bir yokmuş… Ülkelerin birinde Sindirella diye bir kız yaşarmış. Bu kızın bir üvey annesi, iki de üvey kız kardeşi varmış. Günlerden bir gün, ülkenin prensi çok büyük bir doğum günü partisi düzenlemeye karar vermiş ve bütün gençleri davet etmiş…”

Akasya Asıltürkmen, Koca Ayaklı Sindirella’da, “Ayaklarım büyük” diye üzülen Sindirella’nın, her insanın kendine özgü özellikleri olduğunu anlama ve kendi bedenini tanıma hikâyesini anlatıyor. Koca Ayaklı Sindirella, çocukların hayal gücünü geliştirecek ve özgüven kazanmalarına yardımcı olacak bir kitap…

Esra Ertuğrul

Yayınevi: Net Yayınevi

'10 OCAK | 14.00

Emziren Anneler Soruyor

Yeni doğan bir bebek için en uygun besin ANNE SÜTÜ’dür. Anne sütü; bebeğin sağlıklı olması, tüm besin öğeleri gereksinimlerini karşılaması, kolaylıkla sindirilebilmesi ve enfeksiyonlara karşı koruması açısından yeri doldurulamaz bir besindir. Yeni doğan bir bebeğe İLK 6 AYLIK dönemde SADECE ANNE SÜTÜ verilmelidir. Yeterli gelmediği taktirde ne yapmalısınız, emzirmenin püf noktaları nelerdir, meme ucu çatlakları ve yaralarınız için ne yapabilirsiniz, bebeğiniz meme reddi yaşarsa onu tekrar emmeye nasıl ikna etmelisiniz ve bunun gibi en çok sorulan 101 soruyu cevabıyla bulabileceğiniz bir başucu kitabı.

 

Bebeklerimiz anne sütü ile büyüsün diye…

Demet Kılıç

'11 OCAK | 14.00

Hitit Kraliçesi Puduhepa

PUDUHEPA ÜÇBİN YIL SONRA TOÇEV İLE KIZ KARDEŞLERİ İÇİN GERİ  DÖNDÜ.

Puduhepa, aynı topraklarda doğduğu kız kardeşlerinin ve kızlarımızın geleceği için binlerce yıl sonra geri döndü.

Amacımız, satın alınan her bir Puduhepa bebeğiyle, kız çocuklarımızın; güçlü, kendine güvenen, başarılı, ne istediğini bilen, mutlu bireyler olarak büyümelerine destek olmak. Kadın istihdamına katkıda bulunmak ve maddi ihtiyacı olan kız çocuklarına elimizi uzatmak.

Tek bir tanesinin yapımı iki gün süren Puduhepa bebeği evinize tek başına gelmiyor. Muhteşem bir hikaye kitabı, harika çantası, gecelik bohçası ve arkadaşlarınızla paylaşmanız için hazırlanan üç kartpostal ve hem size hem kızınıza bir mektup ile hayatınızın bir parçası oluyor.

#hikayelerimizvar #puduhepabenim @puduhepavekizkardesleri

Hafize Çınar Güner
Yayınevi: Kelime Yayınları, Ayrıntı Dinozor Çocuk

'12 OCAK | 12.00

1) Ayı Masalı – İda ve Mila Kuş Gibi
2) İda ve Mila Zürafan Ne Sever?
3) İda ve Mila Ressam Kedi Üzüm
4) Aslan’ın Doğum Günü

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Gazi Üniversitesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden sonra, Ankara Üniversitesi’nde Yaratıcı Drama alanında yüksek lisans yaptı. Birçok eğitim ve sanat kurumlarında öğretmen, sorumlu müdür, danışman, uzman ve drama lideri olarak çalıştı. 2005 yılından beri Terakki Vakfı Okulları’nda yaratıcı drama öğretmeni olarak görev yapmakta, ilkokul ve okul öncesi çocuklar ile yaratıcı drama atölyeleri gerçekleştirmenin yanı sıra farklı dersler için yaratıcı drama yöntemiyle öğrenme tasarımlarına rehberlik etmektedir. Geliştirdiği tasarımlar, ulusal ve uluslararası birçok seminer, sempozyum ve konferansta sunuldu. 2005 yılında yayınlanan “İlköğretimde Yaratıcı Drama” adlı kitabı, 2010 yılında geliştirilmiş olarak yeniden basıldı. Aynı yıl Hasan Nami Güner ile birlikte yazdığı “Eğitim İçin Tiyatro Uygulamaları” adlı kitabı yayınlandı. Ayrıca, 2011 yılından beri düzenlenen “Yaratıcı Drama Köprüsü” adlı sempozyumun koordinatörlüğünü ve sempozyum kitabının editörlüğünü yapmaktadır. 2013 yılından beri Kelime Çocuk Oyunları Atölyesi’nin koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Merve Öztürk
Yayınevi: Destek Yayınları

'12 OCAK | 10.00

1) Yeni Bir Ben
2) Dostum Tedi ve Ben

Hayat dibe vurduğu yerde yeniden başlar

Kaybettiğimizi düşündüğümüz kişiler, işler, ilişkiler bir kazanç olabilir mi? Hayatımızdaki insanlarla bağlarımız ne zaman bağımlılığa dönüşür? Bu bağları koparmak ne zaman gerekli olur? İnsan özgürleşmek, mutlu olmak için acılarının üzerini örtmeli midir? Kendi güvenli bölgesi içinden çıkamayan insan gerçekten mutlu olabilir mi? Yaşamınızda olumsuz gittiğini düşündüğünüz her şeyde geçmişinizden izler olduğunu biliyor musunuz? Peki, bunlarla yüzleşmeye hazır mısınız?

Merve Öztürk,  Destek Yayınları’ndan çıkan Yeni Bir Ben adlı kitabında gerçek bir öyküden yola çıkarak bir başarı hikâyesi anlatıyor. Sadece bu hikâyeyi anlatmakla kalmayıp okurların kendi başarı hikâyelerini yazmaları için yol gösteren egzersizler de sunuyor. 

KAPAT