ETKİNLİK TAKVİMİ

A’dan Z’ye Hamilelik ve Doğum Yöntemleri

Hamilelik bir kadının hayatındaki en özel ve heyecanlı dönemlerinden biri. 9 ay 10 gün sürecek bu serüven boyunca anne adaylarının akıllarına pek çok soru takılıyor. Gebelik haftası ilerledikçe “bebeğimi nasıl doğurmalıyım?” sorusu en çok merak edilenlerin başında geliyor. “A’dan Z’ye Hamilelik ve Doğum Yöntemleri” panelinde birbirinden değerli uzmanlar anne adaylarının en çok merak ettiği tüm konulara yanıt verecekler.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakan Çoker ( İstanbul Doğum Akademisi )

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Gazi Yıldırım ( Yeditepe Üniversitesi Hastanesi )

Hamile ve Doğum Terapisti Begüm Kodalak Bilik ( İstanbul Doğum Akademisi )

12 Ocak Cuma | 11:00 – 11:45
Yaşasın Bebeğim Oldu

Anne-baba olmak şahane bir şey! Ancak aynı zamanda anne-baba olmak sürekli bir endişe yaşamak anlamına da geliyor. Emzirmeden ilk banyoya, göbek bakımından tırnak kesmeye kadar birçok ilki yaşamak gerekiyor. “Yaşasın Bebeğim Oldu” panelinde çocuk doktorları ve psikolog eşliğinde anne ve babaları rahatlatacak ipuçları konuşulacak.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Melike Özberk Koç ( İstanbul Aydın Üniversitesi Hastanesi Medical Park Florya )
Uzman Dr Işkın Namdar Uzeken,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı (Beylikdüzü Medilife Hastanesi)

Klinik Psikolog İrem Polat

12 Ocak Cuma | 13:15 – 14:00
Anneyim Güzelim

Doğumdan sonra annenin psikolojisi ve bedenindeki değişiklikler , doğum öncesi kilosuna geri dönme anne ve anne adaylarının en çok merak ettiiği konulardan.  Annenin güzelliğine güzellik katacak İpuçları ile  genel estetik ve güzellik konularında merak ettikleriniz bu panelde birbirinden değerli estetik uzmanı ve diyetisyenler tarafından konuşulacak.

Diyetisyen Derya Akın

Uzman Psikolog Işın Emeç

Dermatoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Şirin Çelik (Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastenesi)

12 Ocak Cuma | 14:45 – 15:30
 
Mamajoo ile Bebeklerde Sağlıklı Beslenme ve İştahsız Çocuklar

“Her annenin en çok üzerinde durduğu konu nedir?” diye sorsak hiç düşünmeden bebeğin sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenmesi diyecektir. Emzirme ile başlayan ek besinlere geçişle devam eden beslenme macerası boyunca akıllara takılan birçok soru var. Bu sorunun yanıtı ise “Bebeklerde Sağlıklı Beslenme ve İştahsız Çocuklar” panelinde sizleri bekliyor.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Muhammed Altiti ( İstanbul Aydın Üniversitesi Hastanesi Medical Park Florya )
Uzman Psikolog İpek Gökozan (İstanbul Aydın Üniversitesi Hastanesi Medical Park Florya)

Çocuk Endokronoloji Uzmanı Doç. Dr. Bülent Hacıhamdioğlu

13 Ocak Cumartesi | 11:00 – 11:45
Bebekten Sonra Evlilik Halleri

Anne – baba olduktan sonra ilişkiniz ne durumda? Aşkınızı taze tutmak mümkün mü yoksa bir hayalden mi ibaret? Bebek sahibi olan uzman psikologlar eşliğinde değişen çocuk, evlilik ve anne-baba olmak kavramları üzerine hem eğitici hem de eğlenceli bir panel izlemek ister misiniz? Yanıtınız evet ise bu paneli kaçırmayın!

Psikolog Selcen Akdan

Psikolog Ateş Erdoğan

Hihieved Hande Birsay

13 Ocak Cumartesi | 13:15 – 14:00
Bebeklik Döneminde Oyun ve Uyku

Bebek deyince akla gelen ilk şey uykusuz gecelerdir. Bu durumla başa çıkabilmenin en pratik yöntemleri ve bebeğinizle kaliteli zaman geçirmenin çocuk için önemi hakkında Uzman Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu ile Oyun ve Aile Terapisti Bahar Çakır panelimizde konuşacak.

Oyun ve Aile Terapisti Psikolog Bahar Çakır

Uzman Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu

Aslı Kızmaz

13 Ocak Cumartesi | 14:45 – 15:30

ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİ HER ŞEYE DEĞER.